Shqip » Esperanto   Bёj pyetje 2


63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [sesdek tri]

Starigi demandojn 2

63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [sesdek tri]

Starigi demandojn 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipesperanto
Kam njё hobby. Mi h---- ŝ--------.
Unё luaj tenis. Mi t------.
Ku ka njё fushё tenisi? Ki- e---- t-------?
   
A ke ndonjё hobby? Ĉu v- h---- ŝ--------?
Unё luaj futboll. Mi f-------.
Ku ka njё fushё futbolli? Ki- e---- f--------?
   
Mё dhemb krahu. Mi- b---- d--------.
Mё dhemb kёmba dhe dora. An--- m-- p---- k-- m-- m--- d--------.
Ku ka njё doktor? Ki- e---- k--------?
   
Unё kam njё makinё. Mi h---- a----.
Unё kam edhe njё motorr. Mi h---- a---- m----------.
Ku ka njё vend parkimi? Ki- e---- p------?
   
Unё kam njё pulovёr. Mi h---- p--------.
Unё kam edhe njё xhaketё dhe njё palё xhinse. Mi h---- a---- j---- k-- ĵ-----.
Ku ёshtё lavatriçja? Ki- e---- l- l--------?
   
Unё kam njё pjatё. Mi h---- t------.
Unё kam njё thikё, njё pirun dhe njё lugё. Mi h---- t--------- f----- k-- k------.
Ku janё kripa dhe piperi? Ki- e---- l- s--- k-- l- p----?