Shqip » Spanjisht   Sport


49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [cuarenta y nueve]

Deporte

49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [cuarenta y nueve]

Deporte

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipespañol
A merresh me sport? ¿H---- d------?
Po, duhet tё lёviz. Si- n------- e---- e- m---------.
Unё shkoj nё njё klub sportiv. (Y-) v-- a u- c--- d--------.
   
Ne luajmё futboll. (N------- / n-------) j------ a- f-----.
Ndonjёherё notojmё. A v---- (n------- / n-------) n------.
Ose ecim me biçikletё. O m------- e- b--------.
   
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli. Ha- u- e------ d- f----- e- n------ c-----.
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna. Ta----- h-- u-- p------ c-- s----.
Ndodhet dhe njё shesh golfi. Y h-- u- c---- d- g---.
   
Çfarё shfaqet nё televizor? ¿Q-- h-- e- l- t---------?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli. En e--- m------ h-- u- p------ d- f-----.
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze. El e----- a----- e--- j------ c----- e- i-----.
   
Kush fiton? ¿Q---- e--- g------?
S’e kam idenё. No t---- n- i---.
Pёr momentin janё barazim. En e--- m------ e---- e--------.
   
Arbitri vjen nga Belgjika. El á------ e- d- B------.
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh. Ah--- h-- u- p------.
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)! ¡G--- ¡U-- a c---!