Shqip » Spanjisht   Lidhёza bashkёrenditёse


98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [noventa y ocho]

Dobles conjunciones

98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [noventa y ocho]

Dobles conjunciones

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipespañol
Udhёtimi ishte i bukur, por i lodhshёm. El v---- f--- d- h----- b------ p--- d-------- a-------.
Treni ishte i pёrpiktё, por plot. El t--- p--- p------------ d- h----- p--- i-- d-------- l----.
Hoteli ishte i rehatshёm, por i shtrenjtё. El h---- e--- d- h----- c----------- p--- d-------- c---.
   
Ai merr ose autobusin ose trenin. Él c--- / t--- (a-.) e- a------ o e- t---.
Ai vjen ose sot nё mbrёmje ose nesёr nё mёngjes. Él v---- o b--- h-- p-- l- n---- o b--- m----- p-- l- m-----.
Ai banon ose te ne ose nё hotel. Él s- h------ o e- n------ c--- o e- u- h----.
   
Ai flet spanjisht dhe anglisht. El-- h---- t---- e------ c--- i-----.
Ajo ka jetuar si nё Madrid ashtu edhe nё Londёr. El-- h- v----- t---- e- M----- c--- e- L------.
Ajo njeh si Spanjёn ashtu edhe Anglinё. El-- c----- t---- E----- c--- I---------.
   
Ai nuk ёshtё vetёm budalla por edhe dembel. Él n- s--- e- t----- s--- t------ h-------.
Ajo nuk ёshtё vetёm e bukur por edhe inteligjente. El-- n- s--- e- g----- s--- t------ i----------.
Ajo nuk flet vetёm gjermanisht por edhe frëngjisht. El-- n- s--- h---- a------ s--- t------ f------.
   
Unё nuk luaj as piano as kitare. Yo n- s- t---- n- e- p---- n- l- g-------.
Unё nuk mund tё kёrcejё as vals as samba. Yo n- s- b----- n- e- v--- n- l- s----.
S’dua as operёn as baletin. A m- n- m- g---- n- l- ó---- n- e- b-----.
   
Sa mё shpejt tё punosh, aq mё shpejt je gati. Cu---- m-- r----- t-------- m-- p----- t---------.
Sa mё shpejt tё vish, aq mё shpejt mund tё shkosh. Cu---- a---- v------ a---- t- p----- i-.
Sa mё tepёr tё plakesh, aq mё pak e vret mendjen. Cu---- m---- s- h--- u--- m-- c------ s- v-----.