Shqip » Persisht   Dje – sot – nesёr


10 [dhjetё]

Dje – sot – nesёr

-

‫10 [ده]
10 [dah]

‫دیروز – امروز – فردا
dirooz - emrooz - fardâ

10 [dhjetё]

Dje – sot – nesёr

-

‫10 [ده]
10 [dah]

‫دیروز – امروز – فردا
dirooz - emrooz - fardâ

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipفارسی
Dje ishte e shtunё. ‫د---- ش--- ب--.
d----- s----- b--.
Dje isha nё kinema. دی--- ‫-- س---- ب---.
d----- m-- s----- b----.
Filmi ishte interesant. ‫ف--- ج---- ب--.
f---- j----- b--.
   
Sot ёshtё e dielё. ‫ا---- ی----- ا--.
e----- y--------- a--.
Sot nuk punoj. ‫م- ا---- ک-- ن------.
m-- e----- k-- n--------.
Po rri nё shtёpi. ‫م- ا---- د- خ--- م------ (ه---).
m-- e----- d-- k---- m------ (h-----).
   
Nesёr ёshtё e hёnё. ‫ف--- د----- ا--.
f---- d-------- a--.
Nesёr do tё punoj pёrsёri. ‫م- ف--- د----- ک-- م-----.
m-- f---- d----- k-- m------.
Unё punoj nё zyrё. ‫م- د- ا---- ک-- م-----.
m-- d-- e---- k-- m------.
   
Kush ёshtё ky? ای- ک----
i- k---?
Ky ёshtё Peteri. ای- پ--- ا--.
i- p---- a--.
Peteri ёshtё student. ‫پ--- د----- ا--.
p---- d------- a--.
   
Kush ёshtё kjo? ای- ک----
i- k---?
Kjo ёshtё Marta. ای- م---- ا--.
i- m---- a--.
Marta ёshtё sekretare. ‫م---- م--- ا--.
m---- m----- a--.
   
Petri dhe Marta janё shokё. ‫پ--- و م---- ب- ه- د--- ه----.
p---- v- m---- b- h-- d---- h------.
Petri ёshtё shoku i Martёs. ‫پ--- د--- پ-- م---- ا--.
p---- d---- p------ m---- a--.
Marta ёshtё shoqja e Peterit. ‫م---- د--- د--- پ--- ا--.
m---- d---- d-------- p---- a--.