Shqip » Persisht   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

‫19 [نوزده]
19 [nuz-dah]

‫در آشپزخانه
dar âsh-paz-khâne

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

‫19 [نوزده]
19 [nuz-dah]

‫در آشپزخانه
dar âsh-paz-khâne

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipفارسی
E ke kuzhinёn tё re? ‫ت- ی- آ------- ج--- د----
t- y-- â--------------- j---- d---?
Çfarё do tё gatuash sot? ام--- چ- م------- ب----
e----- c-- m------ b------?
Gatuan me korent apo me gaz? ‫ت- ب- ا--- ب--- ی- ج-- گ-- غ-- م------
t- b- o---- b----- y- o---- g-- g---- m-----?
   
A ti pres qepёt? ‫پ----- ر- ق-- ک---
p------ r- g----- k----?
A ti qёroj patatet? ‫س-- ز---- ه- ر- پ--- ب----
s------------ r- p---- b-------?
A ta laj sallatёn? ‫ک--- ر- ب-----
k--- r- b--------?
   
Ku jane gotat? ‫ل------ ک-----
l------- k-----?
Ku janё enёt? ‫ظ---- ک-----
z------ k-----?
Ku ёshtё kompleti? ‫ق--- و چ---- و ک--- ک-- ه-----
g-------- v- c------ v- k--- k--- h------?
   
A ke hapёse kanaçesh? قو-- ب---- د----
g------------- d---?
A ke hapёse shishesh? در- ب---- ب--- د----
d------------ b---- d---?
A ke tapёxjerrёse? چو- پ--- ک- د----
c-------------- d---?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? تو- ا-- ق----- س-- م------
t---- i- g------- s-- m-----?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? ما-- ر- ت-- ا-- م--- ت--- س-- م------
m--- r- t---- i- m-------- s---- m-----?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? ‫ت- س--- ر- ب- گ--- ک--- م------
t- s---- r- b- g---- k---- m-----?
   
Unё shtroj tavolinёn. ‫م- م-- ر- م------.
m-- m-- r- m--------.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. ‫ک---- چ---- و ق--- ه- ا---- ه----.
k---- c------ v- g----------- i--- h------.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. ‫ل------- ب------ و د----- س------ ا---- ه----.
l-------- b---------- v- d------ s-------- i--- h------.