Shqip » Finlandisht   Lidhёza bashkёrenditёse


98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [yhdeksänkymmentäkahdeksan]

Kaksinkertaisia konjunktioita

98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [yhdeksänkymmentäkahdeksan]

Kaksinkertaisia konjunktioita

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipsuomi
Udhёtimi ishte i bukur, por i lodhshёm. Ma--- o-- k---- m---- l---- r--------.
Treni ishte i pёrpiktё, por plot. Ju-- o-- a------- m---- l---- t-----.
Hoteli ishte i rehatshёm, por i shtrenjtё. Ho----- o-- m------ m---- l---- k-----.
   
Ai merr ose autobusin ose trenin. Hä- m---- j--- b------- t-- j------.
Ai vjen ose sot nё mbrёmje ose nesёr nё mёngjes. Hä- t---- j--- t--- i----- t-- h------- a-------.
Ai banon ose te ne ose nё hotel. Hä- a--- j--- m----- t-- h---------.
   
Ai flet spanjisht dhe anglisht. Hä- p---- s--- e------- e--- e--------.
Ajo ka jetuar si nё Madrid ashtu edhe nё Londёr. Hä- o- a----- s--- M--------- e--- L--------.
Ajo njeh si Spanjёn ashtu edhe Anglinё. Hä- t----- s--- E------- e--- E--------.
   
Ai nuk ёshtё vetёm budalla por edhe dembel. Hä- e- o-- v--- t----- v--- m--- l-----.
Ajo nuk ёshtё vetёm e bukur por edhe inteligjente. Hä- e- o-- v--- n----- v--- m--- ä-----.
Ajo nuk flet vetёm gjermanisht por edhe frëngjisht. Hä- e- p--- v--- s------ v--- m--- r------.
   
Unё nuk luaj as piano as kitare. En o--- s------ p----- e--- k------.
Unё nuk mund tё kёrcejё as vals as samba. En o--- t------ v------ e--- s-----.
S’dua as operёn as baletin. En p--- o--------- e--- b--------.
   
Sa mё shpejt tё punosh, aq mё shpejt je gati. Mi-- n-------- t------------ s--- a------ o--- v-----.
Sa mё shpejt tё vish, aq mё shpejt mund tё shkosh. Mi-- a------ t----- s--- a------ v--- l-----.
Sa mё tepёr tё plakesh, aq mё pak e vret mendjen. Mi-- v---------- t----- s--- m---------------------- t----.