Shqip » Frëngjisht   Nё restorant 4


32 [tridhjetёedy]

Nё restorant 4

-

32 [trente-deux]

Au restaurant 4

32 [tridhjetёedy]

Nё restorant 4

-

32 [trente-deux]

Au restaurant 4

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipfrançais
Patate tё skuqura me Ketchup. Un- p------ d- f----- a--- d- k------.
Dhe dy herё me majonezё. Et d--- a--- d- l- m---------.
Dhe tre herё salçiçe me musardё. Et t---- s-------- g------- a--- d- l- m-------.
   
Çfarё perimesh keni? Qu---- c- q-- v--- a--- c---- l------ ?
A keni fasule? Av------- d-- h------- ?
A keni lulelakёr? Av------- d- c--------- ?
   
Unё ha misёr me qejf. J’---- b--- l- m---.
Unё ha kastravec me qejf. J’---- b--- l- c--------.
Unё ha domate me qejf. J’---- b--- l-- t------.
   
Hani me qejf pras? Ai-------- a---- l- p------ ?
Hani me qejf lakёr turshi? Ai-------- a---- l- c--------- ?
Hani me qejf thjerёza? Ai-------- a---- l-- l-------- ?
   
A i ke qejf karrotat? Ai------ a---- l-- c------- ?
A ke qejf brokolit? Ai------ a---- l-- b------- ?
A i ke qejf specat? Ai------ a---- l- p------ ?
   
S’mё pёlqejnё qepёt. Je n----- p-- l-- o------.
S’mё pёlqejnё ullinjtë. Je n----- p-- l-- o-----.
S’mё pёlqejnё kёrpudhat. Je n----- p-- l-- c----------.