Shqip » Frëngjisht   Sport


49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [quarante-neuf]

Le sport

49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [quarante-neuf]

Le sport

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipfrançais
A merresh me sport? Pr---------- u- s---- ?
Po, duhet tё lёviz. Ou-- j- d--- b-----.
Unё shkoj nё njё klub sportiv. Je v--- a- c----- s------.
   
Ne luajmё futboll. No-- j----- a- f-------.
Ndonjёherё notojmё. Pa----- n--- n------.
Ose ecim me biçikletё. Ou n--- f------ d- v---.
   
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli. Da-- n---- v----- i- y a u- s---- d- f-------.
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna. Il y a a---- u-- p------ a--- s----.
Ndodhet dhe njё shesh golfi. Et i- y a u- t------ d- g---.
   
Çfarё shfaqet nё televizor? Qu-- a----- à l- t--------- ?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli. Il y a u- m---- d- f---.
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze. L’------ a-------- j--- c----- l------- a-------.
   
Kush fiton? Qu- g---- ?
S’e kam idenё. Je n--- a- a----- i---.
Pёr momentin janё barazim. Po-- l- m------ c---- m---- n--.
   
Arbitri vjen nga Belgjika. L’------- v---- d- B-------.
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh. Ma--------- i- y a u- p------.
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)! Bu- ! U- à z--- !