Shqip » Frëngjisht   Lidhёza bashkёrenditёse


98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [quatre-vingt-dix-huit]

Conjonctions doubles

98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [quatre-vingt-dix-huit]

Conjonctions doubles

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipfrançais
Udhёtimi ishte i bukur, por i lodhshёm. Le v----- é---- c----- b--- m--- t--- f-------.
Treni ishte i pёrpiktё, por plot. Le t---- é---- c----- à l------- m--- c------.
Hoteli ishte i rehatshёm, por i shtrenjtё. L’----- é---- c----- a-------- m--- t--- c---.
   
Ai merr ose autobusin ose trenin. Il p---- s--- l- b-- s--- l- t----.
Ai vjen ose sot nё mbrёmje ose nesёr nё mёngjes. Il v---- s--- c- s--- s--- d----- m----.
Ai banon ose te ne ose nё hotel. Il l--- s--- c--- n--- s--- à l------.
   
Ai flet spanjisht dhe anglisht. El-- p---- n-- s-------- l--------- m--- a---- l--------.
Ajo ka jetuar si nё Madrid ashtu edhe nё Londёr. El-- a v--- n-- s-------- à M----- m--- a---- à L------.
Ajo njeh si Spanjёn ashtu edhe Anglinё. El-- c------ n-- s-------- l-------- m--- a---- l-----------.
   
Ai nuk ёshtё vetёm budalla por edhe dembel. Il e-- n-- s-------- b---- m--- a---- p--------.
Ajo nuk ёshtё vetёm e bukur por edhe inteligjente. El-- e-- n-- s-------- j----- m--- a---- i-----------.
Ajo nuk flet vetёm gjermanisht por edhe frëngjisht. El-- p---- n-- s-------- l---------- m--- a---- l- f-------.
   
Unё nuk luaj as piano as kitare. Je n- s--- j---- n- d- p---- n- d- l- g------.
Unё nuk mund tё kёrcejё as vals as samba. Je n- s--- d----- n- l- v---- n- l- s----.
S’dua as operёn as baletin. Je n----- n- l------ n- l- b-----.
   
Sa mё shpejt tё punosh, aq mё shpejt je gati. Pl-- t- t--------- v---- p----- t- a---- t------.
Sa mё shpejt tё vish, aq mё shpejt mund tё shkosh. Pl---- t- v----- p----- t- s---- p----.
Sa mё tepёr tё plakesh, aq mё pak e vret mendjen. Pl-- o- v-------- p--- o- a--- s- m----- à l-----.