Shqip » Hebraisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

‫15 [חמש עשרה]‬
15 [xamesh essreh]

‫פירות ומוצרי מזון‬
peyrot umutsarey mazon

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

‫15 [חמש עשרה]‬
15 [xamesh essreh]

‫פירות ומוצרי מזון‬
peyrot umutsarey mazon

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipעברית
Kam njё luleshtrydhe. ‫י- ל- ת-- ש--.‬
y--- l- t-- s-----.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. ‫י- ל- ק---- ו----.‬
y--- l- q--- u-----.
Kam njё portokall dhe njё qitro. ‫י- ל- ת--- ו-------.‬
y--- l- t---- w---------.
   
Kam njё mollё dhe njё mango. ‫י- ל- ת--- ו----.‬
y--- l- t----- u-----.
Kam njё banane dhe njё ananas. ‫י- ל- ב--- ו----.‬
y--- l- b------ w-------.
Po bёj njё sallatё me fruta. ‫א-- מ--- / ה ס-- פ----.‬
a-- m----/m------ s---- p-----.
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. ‫א-- א--- / ת ט---.‬
a-- o----/o------ t---.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. ‫א-- א--- / ת ט--- ע- ח---.‬
a-- o----/o------ t--- i- x-----.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. ‫א-- א--- / ת ט--- ע- ח--- ו----.‬
a-- o----/o------ t--- i- x----- w------.
   
Unё ha njё sanduiç. ‫א-- א--- / ת כ---.‬
a-- o----/o------ k-----.
Unё ha njё sanduiç me margarinё. ‫א-- א--- / ת כ--- ע- מ------.‬
a-- o----/o------ k----- i- m---------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. ‫א-- א--- / ת כ--- ע- מ------ ו-------.‬
a-- o----/o------ k----- i- m--------- w---------.
   
Duam bukё dhe oriz. ‫א---- צ----- ל-- ו----.‬
a----- t------- l---- w-----.
Duam peshk dhe biftek. ‫א---- צ----- ד--- ו-------.‬
a----- t------- d---- w--------.
Duam pica dhe makarona. ‫א---- צ----- פ--- ו-----.‬
a----- t------- p----- u-------.
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? ‫מ- ע-- א---- צ-----?‬
m-- o- a----- t-------?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. ‫א---- צ----- ג-- ו------- ל---.‬
a----- t------- g---- w--------- l------.
Ku ka nje supermarket? ‫ה--- י- ס-------?‬
h------ y--- s----------?