Shqip » Hindi   Vende dhe gjuhё


5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

-

५ [पाँच]
5 [paanch]

देश और भाषाएँ
desh aur bhaashaen

5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

-

५ [पाँच]
5 [paanch]

देश और भाषाएँ
desh aur bhaashaen

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipहिन्दी
Xhoni ёshtё nga Londra. जॉ- ल---- स- आ-- ह-
j-- l----- s- a--- h-i
Londra ndodhet nё Britaninё e Madhe. लन--- ग---- ब------ म-- स---- ह-
l----- g--- b------ m--- s---- h-i
Ai flet anglisht. वह अ-------- ब---- ह-
v-- a------- b----- h-i
   
Maria ёshtё nga Madridi. मा---- म------ स- आ- ह-
m------ m------ s- a--- h-i
Madridi ndodhet nё Spanjё. मा----- स---- म-- स---- ह-
m------ s--- m--- s---- h-i
Ajo flet spanjisht. वह स----- ब---- ह-
v-- s----- b------ h-i
   
Petri dhe Marta janё nga Berlini. पी-- औ- म----- ब----- स- आ-- ह--
p----- a-- m------ b----- s- a--- h--n
Berlini ndodhet nё Gjermani. बर---- ज----- म-- स---- ह-
b----- j------- m--- s---- h-i
Flisni ju te dy gjermanisht? क्-- त-- द---- ज---- ब-- स--- ह-?
k-- t-- d---- j----- b-- s----- h-?
   
Londra ёshtё njё kryeqytet. लन--- ए- र------ ह-
l----- e- r----------- h-i
Madridi dhe Berlini janё gjithashtu kryeqytete. मा----- औ- ब----- भ- र--------- ह--
m------ a-- b----- b--- r-------------- h--n
Kryeqytetet janё tё mёdhenj dhe tё zhurmshёm. रा-------- ब--- औ- श-- स- भ-- ह--- ह--
r-------------- b---- a-- s--- s- b----- h---- h--n
   
Franca ndodhet nё Europё. फ़------ य---- म-- स---- ह-
f----- y----- m--- s---- h-i
Egjipti ndodhet nё Afrikё. मि--- अ------ म-- स---- ह-
m--- a------- m--- s---- h-i
Japonia ndodhet nё Azi. जा--- ए---- म-- स---- ह-
j------ e------ m--- s---- h-i
   
Kanadaja ndodhet nё Amerikёn e Veriut. कन--- उ----- अ----- म-- स---- ह-
k------ u------ a------- m--- s---- h-i
Panamaja ndodhet nё Amerikёn Qendrore. पन--- म--- अ----- म-- स---- ह-
p------ m---- a------- m--- s---- h-i
Brazili ndodhet nё Amerikёn e Jugut. ब्------ द----- अ----- म-- स---- ह-
b------- d------ a------- m--- s---- h-i