Shqip » Hindi   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

५८ [अठ्ठावन]
58 [aththaavan]

शरीर के अंग
shareer ke ang

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

५८ [अठ्ठावन]
58 [aththaavan]

शरीर के अंग
shareer ke ang

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipहिन्दी
Po vizatoj njё burrё. मै- ए- आ--- क- च---- ब---- / ब---- ह--
m--- e- a------ k- c---- b------ / b------- h--n
Nё fillim kokёn. सब-- प--- म----
s----- p----- m----k
Burri mban njё kapele. आद-- न- ट--- प--- ह-
a------ n- t---- p------ h-i
   
Nuk i duken flokёt. उस-- ब-- न--- द----
u---- b--- n---- d-----e
Nuk i duken edhe veshёt. उस-- क-- भ- न--- द----
u---- k--- b--- n---- d-----e
Edhe kurrizi nuk i duket. उस-- प-- भ- न--- द----
u----- p---- b--- n---- d------e
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. मै- आ---- औ- म--- ब---- / ब---- ह--
m--- a------ a-- m---- b------ / b------- h--n
Burri kёrcen dhe qesh. आद-- न-- र-- ह- औ- म------- र-- ह-
a------ n---- r--- h-- a-- m------ r--- h-i
Burri ka njё hundё tё gjatё. आद-- क- न-- ल---- ह-
a------ k-- n--- l----- h-i
   
Ai mban njё shkop nё duar. उस-- ह---- म-- ए- छ-- ह-
u---- h------ m--- e- c------ h-i
Ai mban dhe njё shall nё qafё. उस-- ग-- म-- ए- श-- ओ-- ह-- ह-
u---- g--- m--- e- s---- o---- h--- h-i
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. जा-- क- स-- ह- औ- क--- ठ--- ह-
j---- k- s---- h-- a-- k----- t---- h-i
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. बा--- म----- ह--
b----- m------- h--n
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. टा---- भ- म----- ह--
t------ b--- m------- h--n
Burri ёshtё prej bore. यह ए- ह------- ह-
y-- e- h--------- h-i
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. उस-- प---- औ- क-- न--- प--- ह-
u---- p------- a-- k-- n---- p----- h-i
Por burri nuk ka ftohtё. ले--- उ-- स---- न--- ल- र-- ह-
l---- u-- s----- n---- l-- r---- h-i
Ai ёshtё njё njeri prej bore. यह ए- ह------- ह-
y-- e- h--------- h-i