Shqip » Hindi   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

६८ [अड़सठ]
68 [adasath]

बड़ा – छोटा
bada – chhota

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

६८ [अड़सठ]
68 [adasath]

बड़ा – छोटा
bada – chhota

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipहिन्दी
i madh dhe i vogёl बड़- औ- छ---
b--- a-- c----a
Elefanti ёshtё i madh. हा-- ब--- ह--- ह-
h------ b--- h--- h-i
Miu ёshtё i vogёl. चू-- छ--- ह--- ह-
c----- c----- h--- h-i
   
i errёt dhe i çelёt अं---- औ- प-----
a------ a-- p------h
Nata ёshtё e errёt. रा- अ----- ह--- ह-
r--- a------- h---- h-i
Dita ёshtё me dritё. दि- प------- ह--- ह-
d-- p----------- h--- h-i
   
i vjetёr dhe i ri बू--- / ब---- / ब---- औ- य---
b----- / b------ / b----- a-- y--a
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. हम--- द--- ब--- ब---- ह--
h------ d---- b---- b----- h--n
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. ७० व--- प--- व- भ- य--- थ-
70 v---- p----- v- b--- y--- t-e
   
i bukur dhe i shёmtuar सु---- औ- क----
s----- a-- k---p
Flutura ёshtё e bukur. ति--- स----- ह--- ह-
t------ s----- h---- h-i
Merimanga ёshtё e shёmtuar. मक-- क---- ह--- ह-
m------ k---- h---- h-i
   
i trashё dhe i hollё मो-- / म--- / म--- औ- प--- / प--- / प---
m--- / m---- / m--- a-- p----- / p------ / p----e
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. १०- क--- व--- स----- म--- ह--- ह-
100 k--- v----- s---- m---- h---- h-i
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. ५० क--- व--- आ--- प--- ह--- ह-
50 k--- v---- a------ p----- h--- h-i
   
i shtrenjtё dhe i lirё मह--- औ- स----
m------ a-- s---a
Makina ёshtё e shtrenjtё. गा--- म---- ह-
g----- m------- h-i
Gazeta ёshtё e lirё. अख--- स---- ह-
a------- s---- h-i