Shqip » Kroacisht   Nё tren


34 [tridhjetёekatёr]

Nё tren

-

34 [trideset i četiri]

U vlaku

34 [tridhjetёekatёr]

Nё tren

-

34 [trideset i četiri]

U vlaku

Kliko për të parë tekstin:   
Shqiphrvatski
A ёshtё ky treni pёr Berlin? Da l- j- t- v--- z- B-----?
Kur niset treni? Ka-- k---- v---?
Kur arrin nё Berlin? Ka-- s---- v--- u B-----?
   
Mё falni, a mund tё kaloj? Op-------- s----- l- p----?
Mё duket se ky ёshtё vendi im. Mi---- d- j- t- m--- m-----.
Mё duket se ju jeni ulur nё vendin tim. Mi---- d- s------ n- m---- m-----.
   
Ku ёshtё vagoni me shtretёr? Gd-- s- k--- z- s-------?
Vagoni me shtretёr ёshtё nё fund tё trenit. Ko-- z- s------- s- n- k---- v----.
Ku ёshtё vagoni restorant? – Nё fillim. A g--- j- r-------? – N- p------.
   
A mund tё fle poshtё? Mo-- l- s------ d----?
A mund tё fle nё mes? Mo-- l- s------ u s------?
A mund tё fle lart? Mo-- l- s------ g---?
   
Kur arrijmё nё kufi? Ka-- s-- n- g------?
Sa zgjat udhёtimi pёr nё Berlin? Ko---- t---- v----- d- B------?
A ёshtё treni me vonesё? Da l- v--- k----?
   
A keni ndonjё gjё pёr tё lexuar? Im--- l- n---- z- č-----?
A mund tё marrёsh ndonjё gjё pёr tё ngrёnё dhe pirё kёtu? Mo-- l- s- o---- d----- n---- z- j--- i p---?
A mund tё mё zgjoni nё orёn 7.00? Da l- b---- m- m---- p-------- u 7 s---?