Shqip » Hungarisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [tizenöt]

Gyümölcsök és élelmiszerek

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [tizenöt]

Gyümölcsök és élelmiszerek

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipmagyar
Kam njё luleshtrydhe. Va- e-- e----.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. Va- e-- k---- é- e-- d------.
Kam njё portokall dhe njё qitro. Va- e-- n-------- é- e-- g-----------.
   
Kam njё mollё dhe njё mango. Va- e-- a---- é- e-- m-----.
Kam njё banane dhe njё ananas. Va- e-- b------ é- e-- a--------.
Po bёj njё sallatё me fruta. Cs------ e-- g--------------.
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. Es--- e-- p-------.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. Es--- e-- p------- v-----.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. Es--- e-- p------- v----- é- l--------.
   
Unё ha njё sanduiç. Es--- e-- s----------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё. Es--- e-- s---------- m----------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. Es--- e-- s---------- m---------- é- p------------.
   
Duam bukё dhe oriz. Sz-------- v-- k------- é- r-----.
Duam peshk dhe biftek. Sz-------- v-- h---- é- s-------- m---------.
Duam pica dhe makarona. Sz-------- v-- p------ é- s---------.
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? Mi k--- m-- n-----?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. Sz-------- v-- s---------- é- p----------- a l-------.
Ku ka nje supermarket? Ho- v-- e-- á-----?