Shqip » Hungarisht   Stinёt dhe moti


16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

-

16 [tizenhat]

Évszakok és időjárás

16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

-

16 [tizenhat]

Évszakok és időjárás

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipmagyar
Kёto janё stinёt e vitit: Ez-- a- é-------:
pranvera, vera ta----- n---,
vjeshta dhe dimri. ős- é- t--.
   
Vera ёshtё e nxehtё. A n--- f----.
Nё verё dielli shkёlqen. Ny---- s-- a n--.
Nё verё dalim shёtitje me qejf. Ny---- s-------- s------.
   
Dimri ёshtё i ftohtё. A t-- h----.
Nё dimёr bie borё ose shi. Té--- h------- v--- a- e-- e---.
Nё dimёr rrimё nё shtёpi me qejf. Té--- s------- m------- o-----.
   
Ёshtё ftohtё. Hi--- v--.
Bie shi. Es-- a- e--.
Fryn erё. Sz---- i-- v--.
   
Ёshtё ngrohtё. Me--- v--.
Ёshtё ditë me diell. Na--- i-- v--.
Ёshtё kohё e kthjellёt. De---- i-- v--.
   
Si ёshtё moti sot? Mi---- m- a- i--?
Sot ёshtё ftohtё. Ma h---- v--.
Sot ёshtё ngrohtё. Ma m---- v--.