Shqip » Hungarisht   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [tizenkilenc]

A konyhában

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [tizenkilenc]

A konyhában

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipmagyar
E ke kuzhinёn tё re? Új k------ v--?
Çfarё do tё gatuash sot? Mi- a----- m- f----?
Gatuan me korent apo me gaz? Vi-------- v--- g----- f----?
   
A ti pres qepёt? Fe------- a h------?
A ti qёroj patatet? Me--------- a b--------?
A ta laj sallatёn? Me------- a s------?
   
Ku jane gotat? Ho- v----- a p------?
Ku janё enёt? Ho- v-- a- e----?
Ku ёshtё kompleti? Ho- v-- a- e--------?
   
A ke hapёse kanaçesh? Va- e-- k------------?
A ke hapёse shishesh? Va- e-- s--------?
A ke tapёxjerrёse? Va- e-- d--------?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? Eb--- a f------- f---- a l-----?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? Eb--- a s---------- s---- a h----?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? Eb--- a g----------- g-------- a z--------?
   
Unё shtroj tavolinёn. Me-------- a- a------.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. It- v----- a k----- a v----- é- a k------.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. It- v----- a p------- a t------- é- a s--------.