Shqip » Hungarisht   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [huszonegy]

Rövid párbeszédek 2

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [huszonegy]

Rövid párbeszédek 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipmagyar
Nga vini? Ho-- v-----? / H----- s--------?
Nga Bazeli. Bá----.
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. Bá--- S------- v--.
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? Be---------- ö---- M----- u---?
Ai ёshtё i huaj. Ő k-------.
Ai flet disa gjuhё. Tö-- n------ b-----.
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? El----- v-- i--?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. Ne-- t----- m-- v----- i--.
Por vetёm pёr njё javё. De c--- e-- h----.
   
A ju pёlqen kёtu te ne? Ho-- t------ Ö---- n-----?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. Na----. A- e------ k-------.
Dhe natyra mё pёlqen shumё. És a t-- i- t------ n----.
   
Çfarё profesioni keni? Mi a f-----------?
Jam pёrkthyes. Fo----- v-----.
Unё pёrkthej libra. Kö------- f-------.
   
Vetёm jeni kёtu? Eg----- v-- i--?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. Ne-- a f-------- / a f----- i- i-- v--.
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. És o-- v-- a k-- g--------.