Shqip » Hungarisht   Nё restorant 3


31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

-

31 [harmincegy]

A vendéglőben 3

31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

-

31 [harmincegy]

A vendéglőben 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipmagyar
Dua njё antipastё. Sz------- e-- e-------.
Dua njё sallatё. Sz------- e-- s------.
Dua njё supё. Sz------- e-- l-----.
   
Dua njё ёmbёlsirё. Sz------- e-- d---------.
Dua njё akullore me ajkё. Sz------- e-- f--------- t---------.
Dua fruta ose djathё. Sz------- g---------- v--- s-----.
   
Ne duam tё hamё mёngjes. Re-------- s---------.
Ne duam tё hamё drekё. Eb------ s---------.
Ne duam tё hamё darkё. Va-------- s---------.
   
Çfarё doni pёr mёngjes? Mi- k----- r--------?
Simite tё vogla me marmalatё dhe mjaltё? Zs----- l-------- é- m-----?
Bukë të thekur me sallam dhe djathё? Pi------ k--------- é- s------?
   
Njё vezё tё zier? Eg- f--- t-----?
Njё vezё tё skuqur sy? Eg- t----------?
Njё omёletё? Eg- r--------?
   
Ju lutem edhe njё kos. Ké--- m-- e-- j--------.
Ju lutem kripё dhe piper. Ké--- m-- s-- é- b-----.
Ju lutem edhe njё gotё ujё. Ké--- m-- e-- p---- v----.