Shqip » Hungarisht   Nё tren


34 [tridhjetёekatёr]

Nё tren

-

34 [harmincnégy]

A vonatban

34 [tridhjetёekatёr]

Nё tren

-

34 [harmincnégy]

A vonatban

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipmagyar
A ёshtё ky treni pёr Berlin? Ez a v---- m--- B-------?
Kur niset treni? Mi--- i---- a v----?
Kur arrin nё Berlin? Mi--- é------ m-- a v---- B-------?
   
Mё falni, a mund tё kaloj? Bo------- e-------- ö- m------?
Mё duket se ky ёshtё vendi im. Az- h------ e- a- é- h-----.
Mё duket se ju jeni ulur nё vendin tim. Az- h------ ö- a- é- h------- ü-.
   
Ku ёshtё vagoni me shtretёr? Ho- v-- a h--------?
Vagoni me shtretёr ёshtё nё fund tё trenit. A v---- v---- v-- a h--------.
Ku ёshtё vagoni restorant? – Nё fillim. Ho- v-- a- é----------? – A- e-----.
   
A mund tё fle poshtё? Al------- l---?
A mund tё fle nё mes? Al------- k------?
A mund tё fle lart? Al------- f---?
   
Kur arrijmё nё kufi? Mi--- é---- a h------?
Sa zgjat udhёtimi pёr nё Berlin? Me---- i---- t--- a- ú- B-------?
A ёshtё treni me vonesё? Ké--- a v----?
   
A keni ndonjё gjё pёr tё lexuar? Va- v----- o------------?
A mund tё marrёsh ndonjё gjё pёr tё ngrёnё dhe pirё kёtu? Le--- i-- v----- e---- é- i-------- k----?
A mund tё mё zgjoni nё orёn 7.00? Fe-------- k---- h-- ó-----?