Shqip » Hungarisht   Nё aeroport


35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

35 [harmincöt]

A repülőtéren

35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

35 [harmincöt]

A repülőtéren

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipmagyar
Dua tё rezervoj njё fluturim pёr Athinё. Eg- r----------- s-------- f------- A------.
A ёshtё një fluturim direkt? Ez e-- k-------- j----?
Njё vend afёr dritares, ku s’pihet duhan. Eg- a---- m-------- n-- d------- h----- k----.
   
Dua tё konfirmoj rezervimin. A f----------- s-------- m-----------.
Dua tё anulloj rezervimin. A f----------- s-------- t------.
Dua tё ndryshoj rezervimin. A f----------- s-------- m-------------.
   
Kur niset avioni tjetёr pёr Romё? Mi--- m--- a k-------- g-- R-----?
A ka dhe dy vende bosh? Va- m-- k-- s----- h---?
Jo, kemi vetёm njё vend bosh. Ne-- c--- e-- s----- h--- v-- m--.
   
Kur do tё ulemi nё tokё? Mi--- s------- l-?
Kur arrijmё atje? Mi--- é------- m--?
Kur niset autobusi nё qendёr? Mi--- m--- e-- b--- a v-------------?
   
Valixhja juaj ёshtё kjo? Ez a- ö- b-------?
Çanta juaj ёshtё kjo? Ez a- ö- t------?
Bagazhi juaj ёshtё ky? Ez a- ö- c-------?
   
Sa bagazh mund tё marr? Me---- c------- v------ m-------?
Njёzet kile. Hú-- k----.
Çfarё, vetёm njёzet kile? Te----?! C--- h--- k----?