Shqip » Hungarisht   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [ötvennyolc]

Testrészek

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [ötvennyolc]

Testrészek

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipmagyar
Po vizatoj njё burrё. Ra------ e-- f-----.
Nё fillim kokёn. El----- a f----.
Burri mban njё kapele. A f---- k------ h---.
   
Nuk i duken flokёt. A h---- n-- l---- l----.
Nuk i duken edhe veshёt. A f------ s-- l---- l----.
Edhe kurrizi nuk i duket. A h---- s-- l---- l----.
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. Le-------- a s------- é- a s-----.
Burri kёrcen dhe qesh. A f---- t----- é- n----.
Burri ka njё hundё tё gjatё. A f------- h----- o--- v--.
   
Ai mban njё shkop nё duar. Vi-- e-- b---- a k------.
Ai mban dhe njё shall nё qafё. Eg- s---- i- h--- a n---- k----.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. Té- v-- é- h----.
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. A k---- e-----.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. A l---- s------ e-----.
Burri ёshtё prej bore. A f---- h---- v--.
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. Ne- v---- n------- é- k------.
Por burri nuk ka ftohtё. De a f---- n-- f--- m--.
Ai ёshtё njё njeri prej bore. Ő e-- h------.