Shqip » Hungarisht   Bёj pyetje 2


63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [hatvanhárom]

Kérdések 2

63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [hatvanhárom]

Kérdések 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipmagyar
Kam njё hobby. Va- e-- h-----.
Unё luaj tenis. Te--------.
Ku ka njё fushё tenisi? Ho- v-- e-- t----------?
   
A ke ndonjё hobby? Va- h-----?
Unё luaj futboll. Fo-----.
Ku ka njё fushё futbolli? Ho- v-- e-- f-----------?
   
Mё dhemb krahu. Fá- a k----.
Mё dhemb kёmba dhe dora. A l---- é- a k---- i- f--.
Ku ka njё doktor? Ho- v-- e-- o----?
   
Unё kam njё makinё. Va- e-- a----.
Unё kam edhe njё motorr. Eg- m------------ i- v--.
Ku ka njё vend parkimi? Ho- v-- e-- p----------?
   
Unё kam njё pulovёr. Va- e-- p--------.
Unё kam edhe njё xhaketё dhe njё palё xhinse. Ne--- e-- d------ é- e-- f------- i- v--.
Ku ёshtё lavatriçja? Ho- v-- a m------?
   
Unё kam njё pjatё. Va- e-- t-------.
Unё kam njё thikё, njё pirun dhe njё lugё. Va- e-- k----- e-- v----- é- e-- k------.
Ku janё kripa dhe piperi? Ho- v-- s- é- b---?