Shqip » Hungarisht   Lidhёza bashkёrenditёse


98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [kilencvennyolc]

Dupla kötőszavak

98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [kilencvennyolc]

Dupla kötőszavak

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipmagyar
Udhёtimi ishte i bukur, por i lodhshёm. A k--------- s--- v--- u----- d- t-- m----------.
Treni ishte i pёrpiktё, por plot. A v---- p----- v--- u----- d- t-- z------.
Hoteli ishte i rehatshёm, por i shtrenjtё. A h---- k-------- v--- u----- d- t-- d----.
   
Ai merr ose autobusin ose trenin. Va-- b------- v--- v------- m---.
Ai vjen ose sot nё mbrёmje ose nesёr nё mёngjes. Va-- m- e--- j--- v--- h----- r-----.
Ai banon ose te ne ose nё hotel. Va-- n----- l----- v--- a s----------.
   
Ai flet spanjisht dhe anglisht. Be---- m--- s--------- m--- a------.
Ajo ka jetuar si nё Madrid ashtu edhe nё Londёr. Él- m--- M--------- m--- L--------.
Ajo njeh si Spanjёn ashtu edhe Anglinё. Is---- m--- S--------------- m--- A------.
   
Ai nuk ёshtё vetёm budalla por edhe dembel. Ő n-- c--- b---- h---- l---- i-.
Ajo nuk ёshtё vetёm e bukur por edhe inteligjente. Ő n-- c--- c------ h---- i---------- i-.
Ajo nuk flet vetёm gjermanisht por edhe frëngjisht. Ő n-- c--- n------ b------ h---- f-------- i-.
   
Unё nuk luaj as piano as kitare. Ne- t---- s-- z---------- s-- g--------.
Unё nuk mund tё kёrcejё as vals as samba. Ne- t---- s-- k---------- s-- s------ t-------.
S’dua as operёn as baletin. Ne- s------- s-- a- o------ s-- a b-------.
   
Sa mё shpejt tё punosh, aq mё shpejt je gati. Mi--- g--------- d-------- a---- h------- k----- l-----.
Sa mё shpejt tё vish, aq mё shpejt mund tё shkosh. Mi--- k------- j----- a---- h------- m------.
Sa mё tepёr tё plakesh, aq mё pak e vret mendjen. Mi--- ö------ l--- a- e----- a---- k----------- i- l---.