Shqip » Armenisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [տասնհինգ]
15 [tasnhing]

մրգեր և սննդամթերք
mrger yev snndamt’yerk’

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [տասնհինգ]
15 [tasnhing]

մրգեր և սննդամթերք
mrger yev snndamt’yerk’

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipհայերեն
Kam njё luleshtrydhe. Ես մ- ե--- ո-----
Y-- m- y---- u--m
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. Ես ո---- մ- կ--- և մ- ս---
Y-- u--- m- k--- y-- m- s--h
Kam njё portokall dhe njё qitro. Ես ո---- մ- ն----- և մ- գ---------
Y-- u--- m- n----- y-- m- g-------’
   
Kam njё mollё dhe njё mango. Ես ո---- մ- խ---- և մ- մ-----
Y-- u--- m- k------ y-- m- m---o
Kam njё banane dhe njё ananas. Ես ո---- մ- բ---- և մ- ա-----------
Y-- u--- m- b---- y-- m- a------------r
Po bёj njё sallatё me fruta. Ես մ------ ս---- ե- պ----------
Y-- m------ s----- y-- p-------m
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. Ես մ- տ--- ե- ո------
Y-- m- t--- y-- u--m
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. Ես ո----- ե- տ---- կ-------
Y-- u--- y-- t---- k-----v
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. Ես ո----- ե- տ---- կ------ և ջ-----
Y-- u--- y-- t---- k------ y-- j---v
   
Unё ha njё sanduiç. Ես ո----- ե- ս-------
Y-- u--- y-- s-------’
Unё ha njё sanduiç me margarinё. Ես ո----- ե- մ- ս------ մ----------
Y-- u--- y-- m- s-------- m--------v
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. Ես ո----- ե- մ- ս------ մ--------- և պ---------
Y-- u--- y-- m- s-------- m--------- y-- p-------v
   
Duam bukё dhe oriz. Մե- պ--- է հ-- և բ-----
M-- p---- e h---- y-- b----z
Duam peshk dhe biftek. Մե- պ--- է ձ--- և բ--------
M-- p---- e d--- y-- b--------s
Duam pica dhe makarona. Մե- պ--- է պ---- և ս--------
M-- p---- e p-------- y-- s------i
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? ՈՒ--- ի--- է մ-- հ--------
U---- i----- e m-- h------r
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. Մե- ա----- հ---- գ---- և պ------ է պ----
M-- a---- h---- g---- y-- p------ e p---’
Ku ka nje supermarket? Ո՞---- կ- ս----------- (խ-----):
V------- k- s---------- (k------)