Shqip » Armenisht   Nё shtёpi


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [տասնյոթ]
17 [tasnyot’]

տանը
tany

17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [տասնյոթ]
17 [tasnyot’]

տանը
tany

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipհայերեն
Kёtu ёshtё shtёpia jonё. Սա մ-- տ---- է-
S- m-- t--- e
Lart ёshtё çatia. Վե----- տ----- է-
V------ t------ e
Poshtё ёshtё bodrumi. Նե------ ն----- է-
N--------- n----- e
   
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti. Տա- հ------ պ------ է-
T-- h------ p------ e
Para shtёpisё nuk ka rrugё. Տա- դ---- փ---- չ---
T-- d------ p--------- c---a
Pranё shtёpisё ka pemё. Տա- կ----- ծ---- ե--
T-- k------- t------ y-n
   
Kjo ёshtё banesa ime. Սա ի- բ-------- է-
S- i- b-------- e
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja. Սա խ------- է ո- լ--------
S- k---------- e u l------y
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit. Այ---- հ------------ է ո- ն--------
A------ h----------- e u n------y
   
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur. Տա- դ---- փ-- է-
T-- d---- p--- e
Por dritaret janё tё hapura. Բա-- պ----------- բ-- ե--
B----- p---------- b---- y-n
Sot ёshtё nxehtё. Այ--- շ-- է-
A---- s--- e
   
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes. Մե-- գ---- ե-- հ------------
M---- g--- y---- h---------k
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk. Այ---- բ------ ո- բ-------- ե--
A------ b-------- u b----------- y-n
Uluni! Նս----
N-----!
   
Atje ёshtё kompjuteri im. Այ---- ի- հ---------- է-
A------ i- h------------ e
Atje ёshtё magnetofoni im. Այ---- ի- ձ--------- է-
A------ i- d------------ e
Televizori ёshtё i ri fare. Հե------------ շ-- ն-- է-
H---------------- s--- n-- e