Shqip » Armenisht   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [քսանմեկ]
21 [k’sanmek]

փոքրիկ խոսակցություն 2
p’vok’rik khosakts’ut’yun 2

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [քսանմեկ]
21 [k’sanmek]

փոքրիկ խոսակցություն 2
p’vok’rik khosakts’ut’yun 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipհայերեն
Nga vini? Որ------ ե- Դ----
V----------- y--- D--’
Nga Bazeli. Բա------
B-------’
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. Բա---- գ------ է Շ------------
B----- g----- e S------------m
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? Կա---- ե- պ---- Մ------- Ձ-- ն-----------
K------ y-- p---- M------- D--- n-----------l
Ai ёshtё i huaj. Նա օ---------- է-
N- o------------ e
Ai flet disa gjuhё. Նա խ----- է մ- ք--- լ----------
N- k----- e m- k---- l-------v
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? Դո-- ա----- ա------ ե- ա------
D--- a------ a------ y--- a-----h
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. Ոչ- ե- ա----- տ--- է- ե- ե--- ա------
V----- y-- a------- t--- e- y-- y----- a-----h
Por vetёm pёr njё javё. Բա-- մ---- մ- շ-----
B----- m---- m- s-----’
   
A ju pёlqen kёtu te ne? Դո--- է գ---- Ձ-- մ-- մ---
D--- e g---- D--- m-- m-t
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. Շա-- Մ----- շ-- ս------ ե--
S--- M----- s--- s------ y-n
Dhe natyra mё pёlqen shumё. Եվ բ--------- է- է ի-- դ--- գ-----
Y-- b-------- e- e i--- d-- g---s
   
Çfarё profesioni keni? Ի՞-- մ-------------- ո-----
I----- m------------- u---’
Jam pёrkthyes. Ես թ-------- ե--
Y-- t----------- y-m
Unё pёrkthej libra. Ես թ--------- ե- գ-----
Y-- t--------- y-- g-----r
   
Vetёm jeni kёtu? Դո-- մ----- ե- ա------
D--- m----- y--- a-----h
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. Ոչ- ի- կ---/ի- ա------- է- է ա------
V----- i- k---/i- a------ e- e a-----h
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. Եվ ա----- ի- ե---- ե-------- ե--
Y-- a------ i- y---- y---------- y-n