Shqip » Armenisht   Bisedё e shkurtёr 3


22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [քսաներկու]
22 [k’sanerku]

փոքրիկ խոսակցություն 3
p’vok’rik khosakts’ut’yun 3

22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [քսաներկու]
22 [k’sanerku]

փոքրիկ խոսակցություն 3
p’vok’rik khosakts’ut’yun 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipհայերեն
A pini duhan? Դո-- ծ----- ե--
D--- t------ y--’
Mё pёrpara pija. Առ--- ա---
A----- a-o
Por tani nuk pi mё. Բա-- հ--- ե- ա---- չ-- ծ-----
B----- h--- y-- a----- c----- t----m
   
A bezdiseni, nё qoftё se pi duhan? Դո-- դ-- կ------- ե-- ե- ծ----
D--- d-- k-------- y----- y-- t----m
Jo, absolutisht jo. Ոչ- բ----------- ո--
V----- b-------------- v---’
Nuk bezdisem. Դա ի-- չ- խ---------
D- i--- c--- k-------m
   
Doni tё pini diçka? Կխ----- ի-- ո- բ---
K-------- i---- v-- b-n
Njё konjak? Կո------
K-----k
Jo, mё mirё njё birrё. Ոչ- բ--- գ-------- ս-----
V----- b----- g------- s---v
   
A udhёtoni shumё? Դո-- հ----- ե- ճ----------
D--- h------- y--- c----------m
Po, nё tё shumtёn e rasteve pёr punё. Այ-- բ--- դ---- հ---------- ա----------- բ------ ե--
A--- b----- d----- h--------- a-------------- b------ y-n
Por tani po bёjmё pushime kёtu. Բա-- հ--- մ-- ա--------- ե-- ա----------
B----- h--- m-- a--------- y---- a-----------m
   
Sa vapё! Ին- շ--- է-
I---- s---- e
Po, tani ёshtё me tё vёrtetё nxehtё. Այ-- ա---- ի------ շ-- է-
A--- a---- i------ s--- e
A dalim nё ballkon? Գն--- պ--------
G----- p-------b
   
Nesёr kёtu ka festё. Այ---- վ--- խ------ է-
A------ v---- k------- e
A do tё vini dhe ju? Դո-- է- կ-----
D--- e- k----’
Po, edhe ne jemi tё ftuar. Այ-- մ--- ն------- հ-------- ե---
A--- m---- n------ h--------- y---’