Shqip » Armenisht   Mёsoj gjuhё tё huaja


23 [njёzetetre]

Mёsoj gjuhё tё huaja

-

23 [քսաներեք]
23 [k’sanerek’]

սովորել օտար լեզուներ
sovorel otar lezuner

23 [njёzetetre]

Mёsoj gjuhё tё huaja

-

23 [քսաներեք]
23 [k’sanerek’]

սովորել օտար լեզուներ
sovorel otar lezuner

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipհայերեն
Ku keni mёsuar spanjisht? Որ---- ե- ի-------- ս-------
V------- y--- i-------- s-----l
A dini portugalisht? Պո----------- է- ե- կ-----------
P----------- e- y--- k---------m
Po, di dhe pak italisht. Այ-- կ--------- ե- ն-- մ- ք-- ի--------
A--- k--------- y-- n--- m- k----- i------n
   
Mendoj se flisni shumё mirё. Ես գ----- ե-- ո- դ--- շ-- լ-- ե- խ------
Y-- g---- y--- v-- d--- s--- l-- y--- k----m
Gjuhёt janё gati të ngjashme. Լե------- բ-------- ն--- ե- ի----
L------- b-------- n--- y-- i--r
Mund t’ju kuptoj mirё. Ես Ձ-- լ-- ե- հ---------
Y-- D--- l-- y-- h------m
   
Por tё flasёsh dhe tё shkruash ёshtё e vёshtirё. Բա-- խ----- ո- գ---- դ---- է-
B----- k------ u g---- d----- e
Bёj akoma shumё gabime. Ես դ-- ս------ ե- ա-----
Y-- d--- s------- y-- a--m
Ju lutem mё korrigjoni. Խն----- ե- ի-- մ--- ո------
K------ y-- i--- m---- u------’
   
Shqiptimi juaj ёshtё mjaft i mirё. Ձե- ա------------- շ-- լ-- է-
D--- a------------- s--- l-- e
Ju keni njё nuancë në shqiptim. Դո-- մ- փ--- ա------------ ո-----
D--- m- p------ a------------ u---’
Dalloheni se nga vini. Ձգ------ է- թ- ո------ ե- գ-----
D--------- e- t--- v---------- y--- g---s
   
Cila ёshtё gjuha juaj amtare? Ո՞-- է Ձ-- մ------ լ------
V---- e D--- m------ l---n
A frekuentoni ndonjё kurs gjuhe? Դո-- լ---- դ--------- ե- գ-----
D--- l---- d------------ y--- g--m
Çfarё libri pёrdorni? Դո-- ո-- դ-------- ե- օ-----------
D--- v--- d--------- y--- o---------m
   
Nuk e di pёr momentin, se si quhet. Այ- պ---- ե- չ------ թ- դ- ի----- է կ-------
A-- p---- y-- c-------- t--- d- i------- e k------m
S’mё kujtohet titulli. Ես վ-------- չ-- հ------
Y-- v-------- c----- h----m
E kam harruar. Ես դ- մ------ ե--
Y-- d- m---------- y-m