Shqip » Armenisht   Numra rreshtorё


61 [gjashtёdhjetёenjё]

Numra rreshtorё

-

61 [վաթսունմեկ]
61 [vat’sunmek]

դասական թվականներ
dasakan t’vakanner

61 [gjashtёdhjetёenjё]

Numra rreshtorё

-

61 [վաթսունմեկ]
61 [vat’sunmek]

դասական թվականներ
dasakan t’vakanner

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipհայերեն
Muaji i parё ёshtё janari. Առ---- ա---- հ------- է-
A------ a---- h------ e
Muaji i dytё ёshtё shkurti. Եր----- ա---- փ------- է-
Y------- a---- p--------- e
Muaji i tretё ёshtё marsi. Եր---- ա---- մ---- է-
Y------ a---- m---- e
   
Muaji i katёrt ёshtё prilli. Չո----- ա---- ա----- է-
C--------- a---- a----- e
Muaji i pestё ёshtё mai. Հի------- ա---- մ----- է-
H-------- a---- m----- e
Muaji i gjashtё ёshtё qershori. Վե------ ա---- հ------ է-
V---------- a---- h----- e
   
Gjashtё muaj janё njё gjysmё viti. Վե- ա------- մ----- կ-- տ--- է-
V---- a------- m----- k-- t--- e
janar, shkurt, mars, հո------ փ------- մ----
h------ p--------- m---,
prill, maj dhe qershor. ապ---- մ----- հ-----
a----- m----- h---s
   
Muaji i shtatё ёshtё korriku. Յո------ ա---- հ------ է-
Y--------- a---- h----- e
Muaji i tetё ёshtё gushti. ՈՒ------ ա---- օ------- է-
U-------- a---- o------- e
Muaji i nёntё ёshtё shtatori. Ին----- ա---- ս--------- է-
I------ a---- s--------- e
   
Muaji i dhjetё ёshtё tetori. Տա------- ա---- հ--------- է-
T-------- a---- h--------- e
Muaji i njёmbёdhjetё ёshtё nёntori. Տա---------- ա---- ն-------- է-
T----------- a---- n-------- e
Muaji i dymbёdhjetё ёshtё dhjetori. Տա------------- ա---- դ--------- է-
T------------- a---- d--------- e
   
Dymbёdhjetё muaj janё njё vit. Տա------- ա------- մ----- մ-- տ--- է-
T------- a------- m----- m-- t--- e
korrik, gusht, shtator, հո----- օ------- ս--------
h----- o------- s-------r
tetor, nёntor dhe dhjetor. հո-------- ն-------- դ--------
h--------- n-------- d-------r