Shqip » Armenisht   Bёj pyetje 2


63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [վաթսուներեք]
63 [vat’sunerek’]

հարցեր տալ 2
harts’yer tal 2

63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [վաթսուներեք]
63 [vat’sunerek’]

հարցեր տալ 2
harts’yer tal 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipհայերեն
Kam njё hobby. Ես մ- հ---- ո-----
Y-- m- h---- u--m
Unё luaj tenis. Ես թ---- ե- խ------
Y-- t------ y-- k-----m
Ku ka njё fushё tenisi? Որ---- կ- ա----- թ----- դ----
V------- k- a------ t------- d---t
   
A ke ndonjё hobby? Դո- հ---- ո------
D- h---- u---s
Unё luaj futboll. Ես ֆ------ ե- խ------
Y-- f----- y-- k-----m
Ku ka njё fushё futbolli? Որ---- կ- ա----- ֆ------- դ----
V------- k- a------ f------ d---t
   
Mё dhemb krahu. Իմ ձ---- ց----- է-
I- d------- t------ e
Mё dhemb kёmba dhe dora. Իմ ո--- ո- ձ---- է- է ց------
I- v----- u d------- e- e t-----m
Ku ka njё doktor? Որ---- կ- ա----- բ-----
V------- k- a------ b-----k
   
Unё kam njё makinё. Ես մ----- ո-----
Y-- m------- u--m
Unё kam edhe njё motorr. Ես է- մ------- ո-----
Y-- e- m--------- u--m
Ku ka njё vend parkimi? Որ---- կ- ա----- մ------- կ--------- տ---
V------- k- a------ m--------- k----------- t--h
   
Unё kam njё pulovёr. Ես ս----- ո-----
Y-- s----- u--m
Unё kam edhe njё xhaketё dhe njё palё xhinse. Ես ո---- ն-- բ----- և ջ----
Y-- u--- n--- b------ y-- j--s
Ku ёshtё lavatriçja? Որ---- է լ----- մ-------
V------- e l-------- m-------n
   
Unё kam njё pjatё. Ես ա--- ո-----
Y-- a---- u--m
Unё kam njё thikё, njё pirun dhe njё lugё. Ես ո---- մ- դ----- պ-------- և մ- գ----
Y-- u--- m- d----- p----------- y-- m- g--l
Ku janё kripa dhe piperi? Որ---- է ա-- ո- պ------
V------- e a--- u p------y