Shqip » Armenisht   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [վաթսունութ]
68 [vat’sunut’]

մեծ - փոքր
mets - p’vok’r

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [վաթսունութ]
68 [vat’sunut’]

մեծ - փոքր
mets - p’vok’r

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipհայերեն
i madh dhe i vogёl մե- և փ---
m--- y-- p-----r
Elefanti ёshtё i madh. Փի-- մ-- է-
P----- m--- e
Miu ёshtё i vogёl. Մո--- փ--- է-
M--- p------ e
   
i errёt dhe i çelёt մո-- և լ-------
m--- y-- l-----r
Nata ёshtё e errёt. Գի---- մ--- է-
G------ m--- e
Dita ёshtё me dritё. Օր- պ----- է-
O-- p------- e
   
i vjetёr dhe i ri ծե- և ե--------
t--- y-- y--------d
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. Մե- պ----- շ-- ծ-- է-
M-- p----- s--- t--- e
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. Յո-------- տ--- ա--- ն- ե-------- է--
Y--------- t--- a---- n- y--------- er
   
i bukur dhe i shёmtuar գե----- և տ---
g--------- y-- t---h
Flutura ёshtё e bukur. Թի---- գ------ է-
T--------- g--------- e
Merimanga ёshtё e shёmtuar. Սա--- տ--- է-
S---- t---- e
   
i trashё dhe i hollё գե- և ն----
g-- y-- n---r
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. Կի-- հ------ կ--------- գ-- է-
K--- h----- k--------- g-- e
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. Տղ------ հ----- կ--------- ն---- է-
T-------- h---- k--------- n---- e
   
i shtrenjtё dhe i lirё թա-- և է---
t---- y-- e---n
Makina ёshtё e shtrenjtё. Մե----- թ--- է-
M-------- t---- e
Gazeta ёshtё e lirё. Թե--- է--- է-
T------- e---- e