Shqip » Armenisht   E shkuara 1


81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

-

81 [ութանասունմեկ]
81 [ut’anasunmek]

անցյալ 1
ants’yal 1

81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

-

81 [ութանասունմեկ]
81 [ut’anasunmek]

անցյալ 1
ants’yal 1

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipհայերեն
shkruaj գր--
g--l
Ai shkruajti njё letёr. Նա ն---- գ----
N- n---- g----’
Dhe ajo shkruajti njё kartolinё. Եվ ն- բ---- գ----
Y-- n- b------ g----’
   
lexoj կա----
k----l
Ai lexoi njё revistё. Նա կ------ է- ա--------
N- k----- e- a------y
Dhe ajo lexoi njё libёr. Եվ ն- կ------ է- մ- գ----
Y-- n- k----- e- m- g---’
   
marr վե-----
v-------l
Ai mori njё cigare. Նա մ- ս------ վ-------
N- m- s------ v---------’
Ajo mori njё copё çokollatё. Նա մ- կ--- շ------ վ-------
N- m- k--- s------- v---------’
   
Ai nuk ishte besnik, por ajo ishte besnike. Նա ա---------- է- ե---- ի-- ն- հ---------
N- a---------- e- y------ i-- n- h-------m
Ai ishte dembel, por ajo ishte e zellshme. Նա ծ---- է- ե---- ի-- ն- ջ------ է--
N- t---- e- y------ i-- n- j------ er
Ai ishte i varfёr, por ajo ishte e pasur. Նա ա---- է-- ի-- ն- հ-------
N- a------ e-- i-- n- h----t
   
Ai s’kishte lekё, por borxhe. Նա փ-- չ------ ա-- պ-------
N- p----- c------- a-- p-------r
Ai s’kishte fat, por vetёm tersllёk. Նա հ----------- չ------ ա-- ձ-------------
N- h----------- c------- a-- d------------n
Ai s’kishte sukses, por dёshtim. Նա չ----- հ------------ ա-- ա--------------
N- c------ h------------ a-- a------------n
   
Ai nuk ishte i kёnaqur, por i pakёnaqur. Նա գ-- չ--- ա-- դ-----
N- g-- c----- a-- d----h
Ai nuk ishte i lumtur, por i trishtuar. Նա ե------ չ--- ա-- դ------
N- y------- c----- a-- d------t
Ai nuk ishte simpatik, por ishte antipatik. Նա հ-------- չ--- ա-- հ---------
N- h-------- c----- a-- h-------i