Shqip » Indonezisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [lima belas]

Buah-buahan dan bahan makanan

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [lima belas]

Buah-buahan dan bahan makanan

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipbahasa Indonesia
Kam njё luleshtrydhe. Sa-- m-------- s----- s-------.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. Sa-- m-------- s----- k--- d-- s----- m----.
Kam njё portokall dhe njё qitro. Sa-- m-------- s----- j---- d-- l---- g-----.
   
Kam njё mollё dhe njё mango. Sa-- m-------- s----- a--- d-- m-----.
Kam njё banane dhe njё ananas. Sa-- m-------- s----- p----- d-- n----.
Po bёj njё sallatё me fruta. Sa-- m------ k------ b---.
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. Sa-- m---- r--- p-------.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. Sa-- m---- r--- p------- d----- m------.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. Sa-- m---- r--- p------- d----- m------ d-- s----.
   
Unё ha njё sanduiç. Sa-- m---- r--- l----.
Unё ha njё sanduiç me margarinё. Sa-- m---- r--- l---- d----- m-------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. Sa-- m---- r--- l---- m------- d-- t----.
   
Duam bukё dhe oriz. Ka-- m---------- r--- d-- n---.
Duam peshk dhe biftek. Ka-- m---------- i--- d-- s----.
Duam pica dhe makarona. Ka-- m---------- p---- d-- s-------.
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? Ap- l--- y--- k--- b-------?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. Ki-- m---------- w----- d-- t---- u---- s--.
Ku ka nje supermarket? Di m--- s----------?