Shqip » Indonezisht   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [dua puluh satu]

Percakapan Kecil 2

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [dua puluh satu]

Percakapan Kecil 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipbahasa Indonesia
Nga vini? da-- m--- a--- A---?
Nga Bazeli. Da-- B----.
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. Ba--- t------- d- S----.
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? Bo------ s--- m------------- A--- d----- B---- M-----?
Ai ёshtё i huaj. Di- o---- a----.
Ai flet disa gjuhё. Di- b-------- b------- b-----.
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? Ap---- i-- p------ k------ A--- k-----?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. Ti---- s--- p----- k----- t---- k------.
Por vetёm pёr njё javё. Ta-- h---- s--- m-----.
   
A ju pёlqen kёtu te ne? Ap---- A--- s--- d- s---?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. Sa---- s---. O------------- r----.
Dhe natyra mё pёlqen shumё. Sa-- j--- s--- p-------------.
   
Çfarё profesioni keni? Ap- p-------- A---?
Jam pёrkthyes. Sa-- p---------.
Unё pёrkthej libra. Sa-- m------------ b--------.
   
Vetёm jeni kёtu? An-- k----- s------ s---?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. Ti---- i---- s--- / s---- s--- j--- a-- d- s---.
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. Di s--- i-- k---- a--- k---.