Shqip » Indonezisht   Nё tren


34 [tridhjetёekatёr]

Nё tren

-

34 [tiga puluh empat]

Di Kereta

34 [tridhjetёekatёr]

Nё tren

-

34 [tiga puluh empat]

Di Kereta

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipbahasa Indonesia
A ёshtё ky treni pёr Berlin? Ap---- k----- i-- m----- B-----?
Kur niset treni? Ka--- k----- a--- b--------?
Kur arrin nё Berlin? Ka--- k-------- t--- d- B-----?
   
Mё falni, a mund tё kaloj? Ma--- b---- s--- l----?
Mё duket se ky ёshtё vendi im. Sa-- p----- i-- t----- s---.
Mё duket se ju jeni ulur nё vendin tim. Sa-- p----- A--- d---- d- t----- s---.
   
Ku ёshtё vagoni me shtretёr? Di m--- g------ d----- t----- t----?
Vagoni me shtretёr ёshtё nё fund tё trenit. Ge----- t----- t---- a-- d- b----- b------- k-----.
Ku ёshtё vagoni restorant? – Nё fillim. La--- d- m--- r---- m----? – D- d----.
   
A mund tё fle poshtё? Ap---- s--- d---- t---- d- b----?
A mund tё fle nё mes? Ap---- s--- d---- t---- d- t-----?
A mund tё fle lart? Ap---- s--- d---- t---- d- a---?
   
Kur arrijmё nё kufi? Ka--- k--- m------- p---------?
Sa zgjat udhёtimi pёr nё Berlin? Be---- l--- p--------- k- B-----?
A ёshtё treni me vonesё? Ap---- k-------- t--------?
   
A keni ndonjё gjё pёr tё lexuar? Ap---- A--- p---- s------ u---- d-----?
A mund tё marrёsh ndonjё gjё pёr tё ngrёnё dhe pirё kёtu? Ap---- k--- b--- m------- m------ d-- m------ d- s---?
A mund tё mё zgjoni nё orёn 7.00? Ap---- A--- b--- m----------- s--- p---- 7 p---?