Shqip » Indonezisht   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [lima puluh delapan]

Bagian-bagian tubuh

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [lima puluh delapan]

Bagian-bagian tubuh

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipbahasa Indonesia
Po vizatoj njё burrё. Sa-- m--------- s------ p---.
Nё fillim kokёn. Pe---------- k--------.
Burri mban njё kapele. Pr-- i-- m------ t---.
   
Nuk i duken flokёt. Ra------- t---- k--------.
Nuk i duken edhe veshёt. Te-------- j--- t---- k--------.
Edhe kurrizi nuk i duket. Pu--------- j--- t---- k--------.
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. Sa-- m--------- m--- d-- m-------.
Burri kёrcen dhe qesh. Pr-- i-- b------- d-- t------.
Burri ka njё hundё tё gjatё. Pr-- i-- m-------- h----- y--- p------.
   
Ai mban njё shkop nё duar. Di- m------- t------ d- t--------.
Ai mban dhe njё shall nё qafё. Di- m--------- s--- d- l-------.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. In- m---- d----- d-- c------- d-----.
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. Ta------- k---.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. Ka----- j--- k---.
Burri ёshtё prej bore. Pr-- i-- t------ d--- s----.
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. Di- t---- m--------- c----- d-- m-----.
Por burri nuk ka ftohtё. Ta-- p--- i-- t---- k---------.
Ai ёshtё njё njeri prej bore. Di- i-- b----- s----.