Shqip » Italisht   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [diciannove]

In cucina

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [diciannove]

In cucina

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipitaliano
E ke kuzhinёn tё re? Ha- u-- n---- c-----?
Çfarё do tё gatuash sot? Co-- v--- c------- o---?
Gatuan me korent apo me gaz? La c----- è e-------- o a g--?
   
A ti pres qepёt? Ta---- l- c------?
A ti qёroj patatet? Pe-- l- p-----?
A ta laj sallatёn? La-- l---------?
   
Ku jane gotat? Do-- s--- i b--------?
Ku janё enёt? Do-- s--- l- s--------?
Ku ёshtё kompleti? Do-- s--- l- p-----?
   
A ke hapёse kanaçesh? Ha- u- a----------?
A ke hapёse shishesh? Ha- u- a------------?
A ke tapёxjerrёse? Ha- u- c--------?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? Fa- b------ l- z---- i- q----- p------?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? Cu--- i- p---- i- q----- p------?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? Cu--- l- v------ s- q----- g------?
   
Unё shtroj tavolinёn. Io p------ l- t-----.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. Ec-- i c-------- l- f-------- e i c-------.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. Ec-- i b--------- i p----- e i t---------.