Shqip » Japonisht   Nё shtёpi


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [十七]
17 [Jū nana]

家で
ie de

17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [十七]
17 [Jū nana]

家で
ie de

Kliko për të parë tekstin:   
Shqip日本語
Kёtu ёshtё shtёpia jonё. ここ--------
k--- g- w---------------------.
Lart ёshtё çatia. 上は-----
u- w- y-------.
Poshtё ёshtё bodrumi. 下に----------
s---- n- w- c---------- g- a------.
   
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti. 家の----------
i- n- u-- n- w- n--- g- a------.
Para shtёpisё nuk ka rrugё. 家の------------
i- n- m-- n- w- d--- w- a-------.
Pranё shtёpisё ka pemё. 家の---------
i- n- y--- n- k- g- a------.
   
Kjo ёshtё banesa ime. これ-------- / ア------
k--- g- w------ n- m------/ a--------.
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja. ここ----------
k--- g- d-------- t- f----------.
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit. あそ----------
a---- g- i-- t- s-------------.
   
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur. 玄関---------
g----- w- s------- i----.
Por dritaret janё tё hapura. でも---------
d--- m--- w- a--------.
Sot ёshtё nxehtё. 今日------
k-- w- a--------.
   
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes. 私達---------
w----------- w- i-- n- i------.
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk. そこ-----------------
s--- n- s--- t- h------- i-- g- a------.
Uluni! お掛----------
o----- n- n---- k------.
   
Atje ёshtё kompjuteri im. そこ-----------------
s--- n- a-- n- w- w------ n- k-----------.
Atje ёshtё magnetofoni im. そこ-------------
s--- n- w------ n- s------ g- a------.
Televizori ёshtё i ri fare. その---------------
s--- t----- w- t----- a------- m-------.