Shqip » Gjeorgjisht   Nё shtёpi


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [ჩვიდმეტი]
17 [chvidmet'i]

სახლში
sakhlshi

17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [ჩვიდმეტი]
17 [chvidmet'i]

სახლში
sakhlshi

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipქართული
Kёtu ёshtё shtёpia jonё. აქ ა--- ჩ---- ს----.
a- a--- c----- s-----.
Lart ёshtё çatia. ზე--- ს--------.
z---- s---------.
Poshtё ёshtё bodrumi. ქვ---- ს-------.
k----- s-------.
   
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti. სა---- უ--- ბ----.
s------ u---- b-----.
Para shtёpisё nuk ka rrugё. სა---- წ-- ა- ა--- ქ---.
s------ t---- a- a--- k----.
Pranё shtёpisё ka pemё. სა---- გ------ ხ-----.
s------ g------ k------.
   
Kjo ёshtё banesa ime. აქ ჩ--- ბ----.
a- c---- b----.
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja. აქ ა--- ს--------- დ- ა------.
a- a--- s--------- d- a------.
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit. იქ ა--- მ------- დ- ს--------- ო----.
i- a--- m-------- d- s---------- o-----.
   
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur. სა---- კ--- დ--------.
s------ k---- d----------.
Por dritaret janё tё hapura. მა---- ფ------- ღ---.
m----- p------- g----.
Sot ёshtё nxehtё. დღ-- ც----.
d---- t------.
   
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes. ჩვ-- ს------- ო----- მ-------.
c---- s-------- o------- m-------.
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk. იქ ა--- დ----- დ- ს--------.
i- a--- d----- d- s---------.
Uluni! და---------
d----------!
   
Atje ёshtё kompjuteri im. იქ ჩ--- კ--------- დ---.
i- c---- k------------ d---.
Atje ёshtё magnetofoni im. იქ ჩ--- ს---------------- დ---.
i- c---- s------------------- d---.
Televizori ёshtё i ri fare. ტე-------- ს-- ა-----.
t---------- s-- a------.