Shqip » Gjeorgjisht   Pyes pёr rrugёn


40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

-

40 [ორმოცი]
40 [ormotsi]

გზის გაკვლევა
gzis gak'vleva

40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

-

40 [ორმოცი]
40 [ormotsi]

გზის გაკვლევა
gzis gak'vleva

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipქართული
Mё falni! მა-------
m---------!
A mund tё mё ndihmoni? შე------- დ---------?
s---------- d----------?
Ku ndodhet ndonjё restorant i mirё kёtu? სა- ა--- ა- კ---- რ--------?
s-- a--- a- k----- r---------?
   
Ecni majtas, nё qoshe. მი-------- მ-------- შ---------.
m---------- m---------- s------------.
Ecni pastaj pak drejt. შე---- ც--- ხ--- პ------- ი----.
s------ t----- k---- p--------- i----.
Ecni pastaj 100 metra djathtas. შე---- ა- მ----- მ-------.
s------ a- m------- m-------.
   
Mund tё merrni dhe autobusin. შე------- ა---------- წ-------.
s---------- a------------ t----------.
Mund tё merrni dhe tramvajin. შე------- ტ--------- წ-------.
s---------- t----------- t----------.
Mund tё udhёtoni dhe mbrapa meje. შე------- მ- გ--------.
s---------- m- g--------.
   
Si mund tё shkoj nё stadium? რო--- მ----- ს----------?
r---- m----- s-----------?
Kaloni urёn! ხი-- უ--- გ----------
k---- u--- g----------!
Kaloni tunelin! გვ------ უ--- გ-------
g-------- u--- g------!
   
Udhёtoni deri te semafori i tretё. მი--- მ----- შ----------.
m---- m----- s------------.
Kthehuni pastaj nё rrugёn e parё djathtas. შე---- შ------- პ-------- ქ----- მ-------.
s------ s--------- p--------- k------ m-------.
Udhёtoni pastaj drejt deri te kryqёzimi tjetёr. შე---- წ---- პ-------- შ------ გ------------ გ-----.
s------ t------ p---------- s------- g------------ g-----.
   
Mё falni, si mund tё shkoj nё aeroport? უკ-------- რ---- მ----- ა-----------?
u----------- r---- m----- a-------------?
Mё mirё merrni metronё. უმ------- მ------.
u-------- m-------.
Udhёtoni deri te stacioni i fundit. იმ------- ბ--- გ----------.
i-------- b--- g-----------.