Shqip » Gjeorgjisht   Sport


49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [ორმოცდაცხრა]
49 [ormotsdatskhra]

სპორტი
sp'ort'i

49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [ორმოცდაცხრა]
49 [ormotsdatskhra]

სპორტი
sp'ort'i

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipქართული
A merresh me sport? მი---- ს-----?
m----- s-------?
Po, duhet tё lёviz. დი--- მ------- მ-------.
d----- m-------- m---------.
Unё shkoj nё njё klub sportiv. მე ს------ ჯ----- ვ--.
m- s-------- j------ v--.
   
Ne luajmё futboll. ჩვ-- ფ------- ვ--------.
c---- p-------- v---------.
Ndonjёherё notojmё. ზო---- ვ------.
z----- v-------.
Ose ecim me biçikletё. ან ვ---------- დ--------.
a- v----------- d--------.
   
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli. ჩვ--- ქ------ ა--- ფ-------- მ------.
c----- k------- a--- p--------- m------.
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna. არ-- ა---- ს------ ა--- ს-----.
a--- a---- s------- a--- s-----.
Ndodhet dhe njё shesh golfi. და ა--- გ----- მ------.
d- a--- g----- m------.
   
Çfarё shfaqet nё televizor? რა გ---- ტ----------?
r- g---- t------------?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli. ახ-- ფ--------.
a---- p---------.
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze. გე------- გ---- ი-------- ე--------.
g-------- g---- i-------- e---------.
   
Kush fiton? ვი- ი----?
v-- i----?
S’e kam idenё. წა-------- ა- მ----.
t----------- a- m----.
Pёr momentin janё barazim. ჯე- ფ---.
j-- p---.
   
Arbitri vjen nga Belgjika. მს--- ბ--------.
m---- b--------.
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh. ახ-- თ-------------- დ-------.
a---- t---------------- d--------.
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)! გო--- ე---- ნ----
g---- e---- n---!