Shqip » Gjeorgjisht   Vende dhe gjuhё


5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

-

5 [ხუთი]
5 [khuti]

ქვეყნები და ენები
kveqnebi da enebi

5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

-

5 [ხუთი]
5 [khuti]

ქვეყნები და ენები
kveqnebi da enebi

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipქართული
Xhoni ёshtё nga Londra. ჯო-- ლ--------- ა---.
j--- l--------- a---.
Londra ndodhet nё Britaninё e Madhe. ლო----- მ--------- დ-- ბ---------.
l------ m--------- d-- b-----------.
Ai flet anglisht. ის ი--------- ლ---------.
i- i--------- l-----------.
   
Maria ёshtё nga Madridi. მა--- მ--------- ა---.
m---- m--------- a---.
Madridi ndodhet nё Spanjё. მა----- მ--------- ე--------.
m------ m--------- e----------.
Ajo flet spanjisht. ის ე-------- ლ---------.
i- e--------- l-----------.
   
Petri dhe Marta janё nga Berlini. პე---- დ- მ---- ბ--------- ა----.
p------- d- m---- b--------- a----.
Berlini ndodhet nё Gjermani. ბე----- მ--------- გ---------.
b------ m--------- g----------.
Flisni ju te dy gjermanisht? თქ--- ო---- გ--------- ლ---------?
t---- o---- g--------- l-----------?
   
Londra ёshtё njё kryeqytet. ლო----- დ----------.
l------ d----------.
Madridi dhe Berlini janё gjithashtu kryeqytete. მა----- დ- ბ------- დ------------.
m------ d- b-------- d------------.
Kryeqytetet janё tё mёdhenj dhe tё zhurmshёm. დე---------- დ--- დ- ხ---------.
d----------- d--- d- k----------.
   
Franca ndodhet nё Europё. სა-------- ე--------.
s--------- e----------.
Egjipti ndodhet nё Afrikё. ეგ----- ა--------.
e-------- a----------.
Japonia ndodhet nё Azi. ია----- ა------.
i------- a-------.
   
Kanadaja ndodhet nё Amerikёn e Veriut. კა---- ჩ------- ა---------.
k------ c-------- a-----------.
Panamaja ndodhet nё Amerikёn Qendrore. პა---- ც-------- ა---------.
p------ t---------- a-----------.
Brazili ndodhet nё Amerikёn e Jugut. ბრ------ ს------ ა---------.
b------- s------- a-----------.