Shqip » Gjeorgjisht   Nё zyrёn e postёs


59 [pesёdhjetёenёntё]

Nё zyrёn e postёs

-

59 [ორმოცდაცხრამეტი]
59 [ormotsdatskhramet'i]

ფოსტაში
post'ashi

59 [pesёdhjetёenёntё]

Nё zyrёn e postёs

-

59 [ორმოცდაცხრამეტი]
59 [ormotsdatskhramet'i]

ფოსტაში
post'ashi

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipქართული
Ku ёshtё zyra mё e afёrt postare? სა- ა--- უ------- ფ----?
s-- a--- u-------- p-----?
A ёshtё larg deri te zyra mё e afёrt postare? შო-- ა--- ფ-------?
s---- a--- p--------?
Ku ёshtё kutia mё e afёrt postare? სა- ა--- უ------- ს------ ყ---?
s-- a--- u-------- s------- q---?
   
Mё duhen disa pulla. რა------- ს------ მ---- მ-------.
r-------- s------- m----- m---------.
Pёr njё kartolinё dhe njё letёr. ბა------ დ- წ-----------.
b------- d- t-------------.
Sa ёshtё tarifa postare pёr nё Amerikё? რა ღ--- მ---- ა-----------?
r- g---- m----- a------------?
   
Sa peshon paketa? რა------ მ----- შ-----?
r------- m------ s-------?
A mund ta dёrgoj me postё ajrore? შე------ ს------ ფ----- გ---------?
s--------- s------ p------ g---------?
Sa zgjat deri sa tё arrijё? რა----- ხ--- ს------- ჩ------?
r------ k---- s--------- c-------?
   
Ku mund tё marr nё telefon? სა---- შ------- დ------?
s----- s--------- d-------?
Ku ёshtё kabina mё e afёrt telefonike? სა- ა--- უ------- ს--------- ჯ-----?
s-- a--- u-------- s---------- j------?
A keni karta telefoni? გა--- ს--------- ბ-----?
g---- s---------- b-----?
   
A keni njё numerator telefonik? გა--- ტ-------- წ----?
g---- t--------- t------?
A e dini prefiksin e Austrisё? იც-- ა------- კ---?
i---- a-------- k----?
Njё moment, po e shikoj. ერ-- წ----- ვ-----.
e--- t------- v------.
   
Linja ёshtё gjithmonё e zёnё. ხა-- ს-- დ----------.
k---- s-- d-----------.
Cilit numёr i keni rёnё? რა ნ----- ა------?
r- n----- a-------?
Duhet ti bini nё fillim zeros. თქ--- ჯ-- ნ--- უ--- ა------.
t---- j-- n--- u--- a-------.