Shqip » Gjeorgjisht   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [სამოცდარვა]
68 [samotsdarva]

დიდი – პატარა
didi – p'at'ara

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [სამოცდარვა]
68 [samotsdarva]

დიდი – პატარა
didi – p'at'ara

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipქართული
i madh dhe i vogёl დი-- დ- პ-----
d--- d- p------a
Elefanti ёshtё i madh. სპ--- დ----.
s----- d----.
Miu ёshtё i vogёl. თა--- პ------.
t---- p--------.
   
i errёt dhe i çelёt ბნ--- დ- ნ-----
b---- d- n----i
Nata ёshtё e errёt. ღა-- ბ-----.
g---- b-----.
Dita ёshtё me dritё. დღ- ნ------.
d--- n------.
   
i vjetёr dhe i ri მო---- დ- ა---------.
m------- d- a----------.
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. ჩვ--- ბ---- მ------.
c----- b---- m--------.
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. სა-------- წ--- წ-- ი- ჯ-- კ---- ა--------- ი--.
s---------- t----- t---- i- j-- k----- a---------- i--.
   
i bukur dhe i shёmtuar ლა---- დ- უ---
l----- d- u---o
Flutura ёshtё e bukur. პე---- ლ------.
p------- l------.
Merimanga ёshtё e shёmtuar. ობ--- უ----.
o---- u-----.
   
i trashё dhe i hollё მს----- დ- გ-------
m------ d- g-------i
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. ას------------ ქ--- მ-------.
a-------------- k--- m-------.
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. ორ------------------- კ--- გ--------.
o---------------------- k----- g---------.
   
i shtrenjtё dhe i lirё ძვ--- დ- ი---
d----- d- i--i
Makina ёshtё e shtrenjtё. მა----- ძ-----.
m------ d------.
Gazeta ёshtё e lirё. გა---- ი----.
g----- i----.