Shqip » Lituanisht   Muajt


11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

11 [vienuolika]

Mėnesiai

11 [njёmbёdhjetё]

Muajt

-

11 [vienuolika]

Mėnesiai

Kliko për të parë tekstin:   
Shqiplietuvių
janar sa---s
shkurt va----s
mars ko--s
   
prill ba-----s
maj ge---ė
qershor bi-----s
   
Kёto janё gjashtё muaj. Ta- š--- m-------.
janar, shkurt, mars, Sa----- v------- k----,
prill, maj dhe qershor. ba------- g----- i- b-------.
   
korriku li--a
gushti ru------s
shtatori ru-----s
   
tetori sp---s
nёntori la------s
dhjetori gr----s
   
Edhe kёto janё gjashtё muaj. Ta- t--- p-- š--- m-------.
korrik, gusht, shtator Li---- r--------- r-------,
tetor, nёntor dhe dhjetor. sp----- l--------- g------.