Shqip » Lituanisht   Pije


12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [dvylika]

Gėrimai

12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [dvylika]

Gėrimai

Kliko për të parë tekstin:   
Shqiplietuvių
Unё pi çaj. (A-) g---- a-----.
Unё pi kafe. (A-) g---- k---.
Unё pi ujё mineral. (A-) g---- m--------- v------.
   
A e pi çajin me limon? Ar (t-) g--- a----- s- c------?
A e pi kafenё me sheqer? Ar (t-) g--- k--- s- c------?
A e pi ujin me akull? Ar (t-) g--- v------ s- l---?
   
Kёtu bёhet njё festë. Či- (y--) v--------.
Njerёzit pijnё shampanjё. Žm---- g---- š------.
Njerёzit pijnё verё dhe birrё. Žm---- g---- v--- i- a--.
   
A pi alkool? Ar (t-) g--- a-------?
A pi uiski? Ar (t-) g--- v----?
A pi kola me rum? Ar (t-) g--- k------- s- r---?
   
Shampanja nuk mё pёlqen. (A-) n------- š------.
Vera nuk mё pёlqen. (A-) n------- v---.
Birra nuk mё pёlqen. (A-) n------- a----.
   
Bebi do qumёsht. Kū----- m----- p----.
Fёmija do kakao dhe lёng molle. Va---- m----- k----- i- o------ s-----.
Gruaja do lёng portokalli dhe lёng qitroje. Mo----- m----- a------- i- g--------- s-----.