Shqip » Lituanisht   Bisedё e shkurtёr 3


22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [dvidešimt du]

III (trečias) pokalbis

22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [dvidešimt du]

III (trečias) pokalbis

Kliko për të parë tekstin:   
Shqiplietuvių
A pini duhan? Ar r-----?
Mё pёrpara pija. An------ r-----.
Por tani nuk pi mё. Be- d---- n--------.
   
A bezdiseni, nё qoftё se pi duhan? Ar j--- n--------- j-- r------?
Jo, absolutisht jo. Ne- v---- n-.
Nuk bezdisem. Ma- n-------.
   
Doni tё pini diçka? Ar k- n--- i--------?
Njё konjak? Ga- k------?
Jo, mё mirё njё birrё. Ne- g----- a----.
   
A udhёtoni shumё? Ar d--- k---------?
Po, nё tё shumtёn e rasteve pёr punё. Ta--- d---------- k------- v----- r--------.
Por tani po bёjmё pushime kёtu. Be- d---- (m--) č-- a------------.
   
Sa vapё! Ko-- k------!
Po, tani ёshtё me tё vёrtetё nxehtё. Ta--- š------- t----- k-----.
A dalim nё ballkon? Ei---- į b------.
   
Nesёr kёtu ka festё. Ry--- č-- b-- v--------.
A do tё vini dhe ju? Ar j-- t--- p-- a-------?
Po, edhe ne jemi tё ftuar. Ta--- m-- t--- p-- e---- p-------- / m-- t--- p-- p-------.