Shqip » Lituanisht   Sport


49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [keturiasdešimt devyni]

Sportas

49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [keturiasdešimt devyni]

Sportas

Kliko për të parë tekstin:   
Shqiplietuvių
A merresh me sport? Ar (t-) s--------?
Po, duhet tё lёviz. Ta--- m-- r----- j-----.
Unё shkoj nё njё klub sportiv. (A-) l----- s----- k----.
   
Ne luajmё futboll. (M--) ž-------- f------.
Ndonjёherё notojmё. Ka----- (m--) p-------.
Ose ecim me biçikletё. Ar-- v---------- d---------.
   
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli. Mū-- m----- y-- f------ s--------.
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna. Ta-- p-- y-- p------- b------- s- s------- p------.
Ndodhet dhe njё shesh golfi. Ir y-- g---- a-----.
   
Çfarё shfaqet nё televizor? Ką r--- p-- t----------?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli. Da--- r--- f------ v-------.
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze. Vo-------- k------ ž------ s- A------- k------.
   
Kush fiton? Ka- l----?
S’e kam idenё. Ne-----.
Pёr momentin janё barazim. Ši-- m--- l--------.
   
Arbitri vjen nga Belgjika. Te------ y-- i- B-------.
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh. Da--- m--- v---------- m---- b------.
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)! Įv------ V----- – n----!