Shqip » Lituanisht   Bёj pyetje 2


63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [šešiasdešimt trys]

Klausimai 2

63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [šešiasdešimt trys]

Klausimai 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqiplietuvių
Kam njё hobby. (A-) t---- h--- / p-----.
Unё luaj tenis. (A-) ž------ t-----.
Ku ka njё fushё tenisi? Ku- (y--) t----- a-----?
   
A ke ndonjё hobby? Ar (t-) t--- h---?
Unё luaj futboll. (A-) ž------ f------.
Ku ka njё fushё futbolli? Ku- (y--) f------ a-----?
   
Mё dhemb krahu. Ma- s----- r----.
Mё dhemb kёmba dhe dora. Ta-- p-- m-- s----- k--- i- d----.
Ku ka njё doktor? Ku- y-- g--------?
   
Unё kam njё makinё. (A-) t---- a---------.
Unё kam edhe njё motorr. (A-) t---- i- m--------.
Ku ka njё vend parkimi? Ku- (y--) s-------- a-------?
   
Unё kam njё pulovёr. (A-) t---- m-------.
Unё kam edhe njё xhaketё dhe njё palё xhinse. (A-) t--- p-- t---- š----- i- d------.
Ku ёshtё lavatriçja? Ku- (y--) s------- m-----?
   
Unё kam njё pjatё. (A-) t---- l-----.
Unё kam njё thikё, njё pirun dhe njё lugё. (A-) t---- p----- š----- i- š------.
Ku janё kripa dhe piperi? Ku- (y--) d----- i- p------?